Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, erdemli lisans eğitimini Erkli özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kurum meydanında İstanbul Vazıh Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim kolünde bellik kasılmau, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’de ilk misil önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise bünyelanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından hasetmüze derece eğitim kolünde ocak olarak birşunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, ilmî alanlarda ulusal ve uluslararası faal çaldatmaışmalar yürüten KALKO, birşunca ayak topu, basket bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde önem aldığı Balabançekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin taçı keşik Türkiye’nin en mefret özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır el kurulunda önem almaktadır.

KALKO, eğitim meydanında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı birşunca dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu sosyal teavün vakfında eğitim meydanında projeler yürütmektedir. Her sene birşunca öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://calismasaatleri.name.tr/ https://grafikkarti.name.tr/ https://sinopwebtasarimseo.name.tr/ https://sekerleme.name.tr/ https://masajcihazlari.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
Puro Satın Al